Starsza księgowa/ Starszy księgowy

Miejsce pracy Kolejowa 1; 01-217 Warszawa
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Region mazowieckie
Opis oferty

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami, samorządem zawodowym biegłych rewidentów). Naszą misją i pasją jest dążenie aby firmy audytorskie wykonywały usługi z najwyższą jakością. Bierzemy aktywny udział w rozwoju tego rynku i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym. PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

Zalety pracy u nas
  • Umowa o pracę,
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej,
  • Elastyczny czas pracy – zaczynamy między 7.00 a 10.00, w czasie pandemii praca częściowo zdalna,
  • Nowe, komfortowe, kameralne biuro przy Dworcu Zachodnim w Warszawie – ul. Kolejowa 1,
  • Rozwój zawodowy -oferujemy szkolenia wewnętrzne jak i zewnętrzne,
  • Dofinansowanie do wypoczynku,
  • Możliwość wykupienia opieki medycznej i ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach,
  • Praca w gronie ekspertów w dziedzinie prawa i finansów oraz przyjazną atmosferę pracy,
  • Bezpośredni wpływ na jakość rynku audytów – wspierasz organizację, która chroni bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.
Przykładowe zadania
  • Kontrola i analiza terminowości dokonywanych wpłat, w tym uzgadnianie sald,
  • Wsparcie głównej księgowej w bieżących zadaniach (w tym zastępstwa),
  • Monitorowanie zaległych płatności, prowadzenie procesów odzyskiwania należności cywilnych i publiczno-prawnych w tym naliczanie i rozliczanie odsetek, wystawianie wezwań do zapłaty oraz kontakt z kontrahentami,
  • Księgowanie w szczególności: wyciągów bankowych, należności, tworzenie raportów i zestawień z systemu bankowego i księgowego,
  • Uczestniczenie w zamknięciu roku i wsparciu w przygotowaniu sprawozdania finansowego.
Wymagania
  • Wykształcenie wyższe w obszarze księgowości,
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku min. 3 lata,
  • Znajomość programu Excel na poziomie minimum średniozaawansowanym,
  • Znajomość i doświadczenie w pracy z programem Symfonia moduł finansowo-księgowy (mile widziana),
  • Poczucie odpowiedzialności, terminowość, umiejętność określania priorytetów,
  • Umiejętność pracy w zespole i bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • Znajomość ordynacji podatkowej.
Data ostatniej modyfikacji wtorek, 22 czerwca 2021