Specjalista ds. analiz uchwał i innych dokumentów samorządu zawodowego biegłych rewidentów

Miejsce pracy Kolejowa 1; 01-217 Warszawa
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Region mazowieckie
Opis oferty

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami, samorządem zawodowym biegłych rewidentów). Naszą misją i pasją jest dążenie aby firmy audytorskie wykonywały usługi z najwyższą jakością. Bierzemy aktywny udział w rozwoju tego rynku i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym. PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

W związku z rozbudową naszego zespołu Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej poszukujemy specjalisty ds. analiz uchwał i innych dokumentów samorządu zawodowego biegłych rewidentów.

Zalety pracy u nas
  • Umowa o pracę,
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej,
  • Elastyczny czas pracy – zaczynamy między 7.00 a 10.00, w czasie pandemii praca częściowo zdalna,
  • Nowe, komfortowe, kameralne biuro przy Dworcu Zachodnim w Warszawie – ul. Kolejowa 1,
  • Rozwój zawodowy -oferujemy szkolenia wewnętrzne jak i zewnętrzne,
  • Dofinansowanie do wypoczynku,
  • Możliwość wykupienia opieki medycznej i ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach,
  • Praca w gronie ekspertów w dziedzinie prawa i finansów oraz przyjazną atmosferę pracy,
  • Bezpośredni wpływ na jakość rynku audytów – wspierasz organizację, która chroni bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.
Przykładowe zadania
  • Analiza merytoryczna uchwał i innych dokumentów Krajowej Rady Biegłych Rewidentów (KRBR) dot. standardów wykonywania zawodu, standardów kontroli jakości oraz zasad etyki zawodowej biegłych rewidentów oraz przygotowywanie informacji i uchwał w celu przedstawienia ich do rozpatrzenia przez Radę Agencji;
  • Analiza merytoryczna uchwał i innych dokumentów organów samorządu biegłych rewidentów dot. gospodarki finansowe oraz sporządzanie dokumentów z tej analizy celem przedłożenia ich na posiedzenia Rady Agencji;
  • Analiza merytoryczna uchwał i innych dokumentów KRBR z zakresu obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów oraz opracowywanie materiałów dla Rady Agencji;
  • Sporządzanie raportów i zestawień.
Poszukiwane kompetencje
  • Wykształcenie wyższe preferowane z zakresu prawa, finansów lub pokrewnych;
  • Dokładność i skrupulatność, umiejętności analityczne;
  • Zdolność argumentowania i przedstawiania stanowiska w przygotowywanych dokumentach;
  • Minimum 2 letnie doświadczenie w analizowaniu umów, uchwał lub ustaw (przepisów prawa);
  • Znajomość programów Excel, Word wykorzystywane w codziennych obowiązkach;
  • Posiadanie uprawnień biegłego rewidenta, będzie dużym atutem;
  • Doświadczenie w instytucji publicznej lub ministerstwie (mile widziane).
Data ostatniej modyfikacji poniedziałek, 24 maja 2021