Dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej

Miejsce pracy Kolejowa 1; 01-217 Warszawa
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Region mazowieckie
Opis oferty

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami, samorządem zawodowym biegłych rewidentów). Bierzemy też aktywny udział w rozwoju tego rynku i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym. PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

Aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowisko Dyrektora Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej

Zalety pracy u nas
  • Umowa o pracę,
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej,
  • Elastyczny czas pracy – zaczynamy między 7.00 a 10.00, praca hybrydowa,
  • Rozwój zawodowy - oferujemy szkolenia wewnętrzne jak i zewnętrzne,
  • Dofinansowanie do wypoczynku,
  • Praca w gronie prawdziwych pasjonatów i ekspertów w dziedzinie rewizji finansowej, prawa i szeroko rozumianych finansów oraz przyjazna atmosfera,
  • Pracując w PANA przyczyniasz się do wspierania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.
Przykładowe zadania
  • Odpowiedzialność za kierowanie podległą komórką organizacyjną, zapewnienie właściwej organizacji pracy departamentu. Przydzielanie zadań podległym pracownikom, zapewnianie im dostępu do informacji niezbędnych do realizacji powierzonych zadań, motywowanie do osiągania odpowiedniej skuteczności i jakości pracy,
  • Wypracowywanie kierunków działań strategicznych Agencji, ich realizacja w zakresie właściwości DS oraz koordynowanie ich realizacji przez inne komórki organizacyjne,
  • Współpraca międzynarodowa, w szczególności z Komisją Europejską, organami nadzoru z innych państw, KEONA oraz IFIAR,
  • Ocena równoważności systemów nadzoru publicznego i standardów,
  • Koordynacja przygotowania okresowych, publicznie dostępnych dokumentów organu (sprawozdanie z monitorowania rynku, roczny plan działania Agencji),
  • Analiza merytoryczna uchwał organów PIBR dot. standardów wykonywania zawodu, standardów kontroli jakości oraz zasad etyki zawodowej biegłych rewidentów,
  • Monitorowanie wykonywania rocznego planu działania Agencji.
Wymagania
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie, mile widziane w zakresie nauk prawnych, ekonomii, finansów,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym C1,
  • Zaawansowana znajomość narzędzi IT (MS Office, Team) służących do wykonywania zadań,
  • Znajomość ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym,
  • Doświadczenie zawodowe min 5 letnie w tym 2 lata doświadczenia w obszarze zarządzania zespołem,
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe w zakresie współpracy międzynarodowej oraz w pracy w organach nadzoru publicznego,
  • Mile widziane uprawnienia biegłego rewidenta.
Data ostatniej modyfikacji poniedziałek, 17 czerwca 2024