Departament Postępowań Dyscyplinarnych, Administracyjnych oraz Obsługi Prawnej- radca prawny

Miejsce pracy Kolejowa 1; 01-217 Warszawa
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Województwo mazowieckie
Opis oferty

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami) Naszą misją i pasją jest dążenie aby firmy audytorskie wykonywały usługi z najwyższą jakością Bierzemy też aktywny udział w rozwoju tego rynku i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym. PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

W związku z rozbudową zespołu Departamentu Postępowań Dyscyplinarnych, Administracyjnych oraz Obsługi Prawnej szukamy radcy prawnego.

Zalety pracy u nas
  • Umowa o pracę
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej
  • Elastyczny czas pracy – zaczynamy między 7.00 a 10.00, w czasie pandemii praca częściowo zdalna
  • Nowe, komfortowe, kameralne biuro przy Dworcu Zachodnim w Warszawie – ul. Kolejowa 1
  • Rozwój zawodowy - możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia i zdobycia wysokich kompetencji, szkolenia wewnętrzne
  • Praca w gronie ekspertów w dziedzinie prawa i finansów
  • Bezpośredni wpływ na rzetelność audytu – wspierasz organizację, która chroni bezpieczeństwo obrotu gospodarczego
Zakres zadań
  • Opiniowanie projektów aktów prawnych w procesie legislacyjnym,
  • Wydawanie opinii, udzielanie porad prawnych i konsultacji w sprawach z zakresu działalności PANA oraz zapewnienia obsługi prawnej PANA, w tym na potrzeby prowadzonych kontroli
  • Sporządzanie i opiniowanie pod względem formalno-prawnym projektów: decyzji administracyjnych, postanowień, umów oraz regulacji wewnętrznych,
  • Wykonywanie zastępstwa procesowego przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi oraz innymi organami,
  • Monitorowanie zmian przepisów prawa mających znaczenie dla działalności PANA,
  • Udzielanie wyjaśnień o obowiązującym stanie prawnym i interpretacja przepisów prawnych z zakresu działalności PANA.
Poszukiwane kompetencje
  • Wykształcenie: wyższe prawnicze oraz ukończenie aplikacji radcowskiej lub adwokackiej,
  • Umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa (w tym w szczególności: KPA, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym),
  • Znajomość branży finansowej,
  • Doświadczenie w sporządzaniu pism urzędowych najchętniej w instytucji publicznej,
  • Umiejętność analizowania informacji i syntezy wniosków,
  • Umiejętność współpracy w zespole,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego - mile widziana.
Data ostatniej modyfikacji wtorek, 23 lutego 2021