Audytor wewnętrzny

Miejsce pracy Kolejowa 1; 01-217 Warszawa
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę 0,5 etatu
Region mazowieckie
Opis oferty

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami). Naszą misją i pasją jest dążenie do tego, aby firmy audytorskie wykonywały usługi z najwyższą starannością i o wysokiej jakości.

Bierzemy też aktywny udział w rozwoju rynku audytorskiego i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym.

PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

w związku z powiększaniem zespołu poszukujemy audytora wewnętrznego w wymiarze 0,5 etatu

Zalety pracy u nas
  • Umowa o pracę,
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej,
  • Elastyczne warunki pracy: zaczynamy między 7.00 a 10.00, praca hybrydowa,
  • Rozwój zawodowy - oferujemy szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne,
  • Dofinansowanie do wypoczynku,
  • Praca w gronie prawdziwych pasjonatów i ekspertów w dziedzinie rewizji finansowej, prawa i szeroko rozumianych finansów oraz przyjazna i koleżeńska atmosfera pracy,
  • Pracując w PANA przyczyniasz się do wspierania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego oraz rozwijasz nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich.
Przykładowe zadania
  • Przeprowadzanie analizy ryzyka na potrzeby planowania audytu wewnętrznego,
  • Opracowywanie projektu rocznego planu audytu wewnętrznego, sprawozdania z wykonania planu audytu wewnętrznego za rok poprzedni oraz informacji o realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego w roku poprzednim w Agencji,
  • Przeprowadzanie audytu wewnętrznego i dokumentowanie zadań audytowych,
  • Realizacja czynności doradczych służących wspieraniu Prezesa Agencji w realizacji celów i zadań,
  • Przygotowywanie dla ministra właściwego do spraw finansów publicznych informacji o realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego w roku poprzednim, a także informacji i dokumentów związanych z prowadzeniem audytu wewnętrznego w Agencji, na wniosek ministra właściwego do spraw finansów publicznych,
  • Przeprowadzanie czynności sprawdzających polegających na ocenie dostosowania działań Agencji do zaleceń zawartych w sprawozdaniach z audytu i przygotowywanie informacji o wynikach czynności sprawdzających dla Prezesa Agencji.
Wymagania
  • Wykształcenie: Wyższe magisterskie,
  • Posiadanie uprawnień audytora wewnętrznego, mile widziane posiadanie certyfikatu audytora CIA, CGAP lub CRMA,
  • Min. 5 letnie doświadczenie zawodowe,
  • Bardzo dobra znajomość regulacji nadzorczych w obszarach związanych z zakresem obowiązków,
  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Praktyki Zawodowej Audytu Wewnętrznego,
  • Umiejętność redagowania tekstów i syntetycznego wyrażania myśli w formie ustnej i pisemnej, wysokie umiejętności analityczne,
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi pakietu MS Office,
  • Inicjatywa i odpowiedzialność w działaniu, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w grupie,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego min. na poziomie B2.
Data ostatniej modyfikacji czwartek, 17 października 2024